Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.expost.info/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Události, komentáře přicházejí o personu a asi také o diváky – Expost.info – Vítězslav Dobeš

Expost.info – Vítězslav Dobeš

Fejetony – Komentáře – Glosy

Pondělí

24

Únor 2014

Události, komentáře přicházejí o personu a asi také o diváky

Napsal , v rubrice DOMÁCÍ

Martin Veselovský oznámil, že přestane moderovat Události, komentáře. Oblíbený moderátor k tomu sdělil, že potřebuje radikální pracovní změnu. V internetových debatách se ihned po zveřejnění této zprávy strhla lavina ohlasů – vesměs příznivých, někdy až lkavých.

Veselovský jednoznačně patří k tomu nejlepšímu, co je v tuzemském mediálním prostoru k mání. Nejen vlastním moderováním, ale také svou prvotřídní přípravou a skvělou týmovou spoluprací s kolegy učinil z Událostí, komentářů opravdovou lahůdku komentovaného zpravodajství.

A právě ve zmíněné týmové spolupráci zřejmě tkví jádro problému. Přestože se Veselovský zachoval jako stoprocentní profesionál i ve chvíli loučení, stačí si dát do souvislostí některé informace, aby bylo jasno.

Z týmu, který připravoval Události, komentáře, postupně odešli klíčoví editoři, o nichž Veselovský kdysi prohlásil, že jsou stejně důležití jako on a že mu i během vysílání zajišťují důležitou zpětnou vazbu. Také díky jim tedy mohl být pokaždé tak pohotový v dalším kladení otázek. Veselovský se navíc loni v létě zastal kolegyně Daniely Drtinové, která byla nadřízenými z Událostí, komentářů doslova „odejita“.

V souvislosti s obrovským úspěchem filmu Hořící keř při udělování Českých lvů se pak nebál veřejně ozvat s výtkou, proč se do projektu tohoto veleúspěšného filmu nezapojila právě Česká televize. To mu u nadřízených také zcela jistě nepřidalo plusové body a zřejmě lze hovořit o pověstné poslední kapce vody ve vzájemném vztahu.

Zástupce šéfredaktora zpravodajství pro diskusní-analytické pořady České televize Čestmír Franěk v médiích prohlásil zajímavou věc: kolem Událostí, komentářů má prý být vytvořen stabilní tým, jako je tomu u Otázek Václava Moravce. Panu Fraňkovi bych doporučoval přečíst si více debat na internetu, kde diváci o Veselovském píší převážně v superlativech, zatímco o Moravcovi jako o dohasínající hvězdě televizní publicistiky.

Zásadní otázka je tudíž nasnadě: Proč si vedení České televize v čele s generálním ředitelem Petrem Dvořákem neváží opravdových osobností, které spolehlivě přivádějí k obrazovkám diváky?

0%

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Zanechte komentář:

Vzhledem k tomu, že publikování komentářů nepodléhá jakékoli předchozí registraci, příspěvky jsou zveřejňovány až po ověření, jestli splňují základní parametry slušné diskuse. Všechny korektní – byť i nesouhlasné – názory zde samozřejmě vítám.