Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.expost.info/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Udávejte, nikoho nešetřte! – Expost.info – Vítězslav Dobeš

Expost.info – Vítězslav Dobeš

Fejetony – Komentáře – Glosy

Pátek

4

Listopad 2016

Udávejte, nikoho nešetřte!

Napsal , v rubrice DOMÁCÍ

Aktuální vydání Týdeníku Echo kromě rozhovoru s Bohuslavem Sobotkou, v němž dotyčný podtrhuje svou osobnostní tragédii, přináší rovněž přílohu, která prezentuje možnost fungování EET pouze prostřednictvím SMS.

Jde o zcela legální možnost, za níž stojí Jan Lamser, bývalý dlouholetý pracovník Československé obchodní banky, současný prezident Šachového svazu České republiky a místopředseda Rady Ústavu informatiky Akademie věd. Lamser má za sebou taky studia na pařížské École des hautes études commerciales, Matematicko-fyzikální a Evangelické teologické fakultě Univerzity Karlovy, Vysoké škole ekonomické a Divadelní fakultě Akademie múzických umění v Praze. Nejde tedy o zlovolného hospodského, který všemožně hledá cestičky, jak ošulit stát a bojkotovat blahobyt, který prý EET přinese v polučních snech ministra financí a jemu podřízených nádeníků.

Přestože je uvedená příloha zpracována komerčně, po jejím přečtení i podprůměrně inteligentní čtenář musí nutně dospět k závěru, že zatímco Lamser pracuje s fakty tak, aby zákonná povinnost byla pro živnostníky co nejmenší zátěží, ministerstvo financí a další příslušné instituce se nezmohou na nic jiného než na fachidiotství bez špetky empatie a „provozní elegance“. Na jejich obludné představy pak ochotně navázaly nejrůznější firmy, které nabízejí „nezbytné“ komplexní řešení včetně tisku účtenek atd.

Proti současné podobě EET vzniká v poslední době spousta dalších iniciativ a modelů. Jiný, který rovněž stojí za zmínku, je ten, který na účtenkách počítá se vzkazy Andreji Babišovi a především voličům obskurního společenství ANO. Lidé dokonce sami mohou navrhovat znění konkrétních vzkazů.

Jeden vzkaz se přitom přímo nabízí, a přestože je parafrází známé debility „kdo neskáče, není Čech“, charakter voličů ANO vystihuje celkem přesně, zvláště s přihlédnutím k udavačskému webu ministerstva financí, kam lze hlásit údajně problémové živnostníky:

Kdo nepráská, není Čech. Prásk, prásk, prásk!

14%

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Zanechte komentář:

Vzhledem k tomu, že publikování komentářů nepodléhá jakékoli předchozí registraci, příspěvky jsou zveřejňovány až po ověření, jestli splňují základní parametry slušné diskuse. Všechny korektní – byť i nesouhlasné – názory zde samozřejmě vítám.