Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.expost.info/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Ukradená vlajka? Žádný špás! – Expost.info – Vítězslav Dobeš

Expost.info – Vítězslav Dobeš

Fejetony – Komentáře – Glosy

Pátek

7

Listopad 2014

Ukradená vlajka? Žádný špás!

Napsal , v rubrice DOMÁCÍ

Starý kontinent se obává nezaměstnanosti, finančních eskapád a někdy i sám sebe, na Pražském hradě sedí zlobný stařík a k tomu všemu ještě hokejoví fanoušci z Hradce Králové ukradli vlajku svým kolegům z Pardubic. Potvrzuje se tak temné konstatování detektiva Nicka Cartera z Adély, která ještě nevečeřela, že celá Evropa je v rozkladu.

Když hodíme za hlavu nedůležité detaily, jako je právě například pár milionů nezaměstnaných lidí, zbývají zajímavé záležitosti ohledně ukradené vlajky. Zní to sice neuvěřitelně, ale je to opravdu tak: existují mezi námi chrabří rekové, kteří jsou ochotni během hokejového zápasu ukrást vlajku fanouškům soupeře, načež tito krádež považují za mírnější formu konce světa.

Kdo by však očekával, že jednou krádeží je dramatický příběh v mikrokosmu fanoušků vyčerpán, dočká se překvapení. Odcizená vlajka (ano, odcizená zní lépe než ukradená) se zanedlouho objevila při fotbalovém zápase Hradce Králové s Plzní. Tam ji sice zabavila policie a navrátila původním majitelům, nicméně pardubičtí již už prý nosit na zápasy nebudou. Předmět tento byl totiž krádeží hrubě znesvěcen.

Celá tragédie nejenže vzbuzuje hluboký obdiv a úctu k zásadovosti skalních fanoušků a bohatému dění uvnitř této komunity, ale navíc navozuje přímo existenciální pocity. Až se tedy příště někde nějací fandové servou nebo alespoň něco rozflákají, určitě bychom měli přimhouřit oko.

Co když to všechno bude mít nějaký hlubší smysl, který nám, srabům u televize, vytrvale uniká?

0%

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Zanechte komentář:

Vzhledem k tomu, že publikování komentářů nepodléhá jakékoli předchozí registraci, příspěvky jsou zveřejňovány až po ověření, jestli splňují základní parametry slušné diskuse. Všechny korektní – byť i nesouhlasné – názory zde samozřejmě vítám.