Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.expost.info/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Underground v Praze – Expost.info – Vítězslav Dobeš

Expost.info – Vítězslav Dobeš

Fejetony – Komentáře – Glosy

Sobota

4

Duben 2015

Underground v Praze

Napsal , v rubrice KOMUNÁL

Otevření nového úseku linky A pražského metra je v metropoli aktuálně velkým mediálním tématem, takže v hlomozu nad všemi možnými přínosy poněkud zaniká bonus především pro zahraniční turisty – jelikož ve stanici Nádraží Veleslavín, odkud bude na ruzyňské letiště jezdit autobusová linka, nejsou eskalátory,  cestujícím z letiště budou s bagáží při přestupu pomáhat nosiči zavazadel.

Je to jistě další z atraktivních prvků, jimiž se hemží projektové plány v Praze. Ve městě, kde je možné postavit Blanku se všemi jejími přidanými hodnotami, samozřejmě nemůže překvapit ani to, že cestující z letiště se do centra nejenže nedopraví bez přestupování, ale navíc se musejí spolehnout na někoho, kdo jim zavazadla odnese po schodech při přestupu z metra nebo naopak.

Zahraniční turisté budou novinku akceptovat různě, asi podle konkrétní nátury. Například takový Japonec bude štěstím bez sebe, že v Česku nejenže mají příbory, talíře a metro, ale že mu také někdo pomůže se zavazadly. (Později sice někde na Staroměstské pozná, že pražský revizor ho nemilosrdně osolí kvůli špatně zakoupené jízdence, přičemž mu pokutu udělí prostřednictvím posunkové řeči, to je ovšem už jiná kapitola). Proti tomu takový Anglosas dospěje k názoru, že podivuhodnosti východní Evropy jsou nevyčerpatelné a vždy dokáží překvapit…

V rozbouřeném mikrosvětě pražských výdobytků tak i nadále zůstávají jednou z mála jistot pražští taxikáři, kteří nepochybně učiní cestu z ruzyňského letiště pro většinu cizinců nezapomenutelnou.

0%

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

1 Komentář

  1. Michal Servus

Zanechte komentář:

Vzhledem k tomu, že publikování komentářů nepodléhá jakékoli předchozí registraci, příspěvky jsou zveřejňovány až po ověření, jestli splňují základní parametry slušné diskuse. Všechny korektní – byť i nesouhlasné – názory zde samozřejmě vítám.