Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.expost.info/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Už umíš naládovat kanón, Pepíčku? – Expost.info – Vítězslav Dobeš

Expost.info – Vítězslav Dobeš

Fejetony – Komentáře – Glosy

Pátek

28

Duben 2017

Už umíš naládovat kanón, Pepíčku?

Napsal , v rubrice DOMÁCÍ

Kdo s nostalgií vzpomíná na házení gumovým granátem v plynové masce při hodinách bolševické branné výchovy, ten se jistě zatetelil blahem po přečtení zprávy, že by české děti měly být podle vládního záměru vychovávány k vlastenectví a přípravě na stav ohrožení.

Nic proti sportování dětí a kurzům první pomoci. Chtít ale po dětech, aby se „branně“ ztotožňovaly se státem, který jim likviduje podnikající rodiče, pronásleduje je exekučními mafiemi, nutí je k ohýbání hřbetu před všemocným úředníkem a dalším zvěrstvům? To byste, soudruzi, fakt chtěli moc.

Přímo se nabízí příklad autority. Buď je přirozená, nebo uměle vynucovaná. Buď máte svou zemi rádi a cítíte se v ní dobře (takže ji budete bránit jako svůj domov), nebo je vám naopak šumafuk. Někdo ji dokonce může považovat za tak odpornou, že je ochoten přemýšlet o přesídlení do zahraničí (což je v dnešním světě lehčí než kdykoli dříve).

Je legrační, že pokud by byl tento stát opět někým napaden, zřejmě by ho bránili spíše ti, kteří vyznávají pojmy, jako jsou svoboda, iniciativa jednotlivce, respekt k bližnímu a podobné atributy, než pakáž, která většinově volí ANO nebo ČSSD a jež chrochtá blahem při oklešťování svobody; naopak, duševní mrzáci, kteří jsou schopni na sociálních sítích nadšeně schvalovat – abych byl aktuální – neodůvodněné likvidační zásahy proti podnikatelům (zajišťovací příkazy), by pravděpodobně jako první ohnuli hřbet a rádi posloužili novým okupantům.

A jak skvěle by se to pak zase novým pánům udávalo! Ne jako dneska, kdy chudák bonzák může někoho beztrestně prásknout leda tak kvůli nevydané či nekompletní účtence EET.

0%

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Zanechte komentář:

Vzhledem k tomu, že publikování komentářů nepodléhá jakékoli předchozí registraci, příspěvky jsou zveřejňovány až po ověření, jestli splňují základní parametry slušné diskuse. Všechny korektní – byť i nesouhlasné – názory zde samozřejmě vítám.