Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.expost.info/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Vláda za pět tisíc? Dobrá cena! – Expost.info – Vítězslav Dobeš

Expost.info – Vítězslav Dobeš

Fejetony – Komentáře – Glosy

Pondělí

7

Duben 2014

Vláda za pět tisíc? Dobrá cena!

Napsal , v rubrice DOMÁCÍ

„Víte, čeho jste se dopustil?“ „Přestupku.“ „Hrubého přestupku!“

Takto probíhá dialog v jednom z českých filmů (pokud paměť neklame, je to Vrchní, prchni) mezi příslušníkem Veřejné bezpečnosti a řidičem, který nerespektoval červenou na semaforu. Z řečeného lze odvodit, že přestupek premiéra Bohuslava Sobotky, jehož se měl dopustit navržením Andreje Babiše na ministra bez toho, že by si od něj vyžádal lustrační osvědčení, je přestupek superhrubý, možná dokonce ultrahrubý, jelikož se týká nikoli jedné křižovatky, nýbrž celé země.

Podnět podala soukromá osoba. Ta prý zároveň stejně postupovala v případě prezidenta Miloše Zemana, který Babiše jmenoval. Zeman však může být na rozdíl od superhrubého či ultrahrubého přestupce Sobotky úplně klidný, popotahovat ho podle zákona nelze.

Jestli bude Sobotka uznán vinným, hrozí mu pokuta až pět tisíc korun. Skoro by se chtělo konstatovat, že pan premiér zaplatí milerád. Jak se totiž nechal slyšet, musel Babiše navrhnout na ministra kvůli politické stabilitě. Stabilita, natož politická, je krásná věc a za pět tisíc určitě stojí.

A pokud bychom chtěli být hnidopišští, mohli bychom se dokonce domnívat, že takhle lacinou vládu jsme tu ještě neměli.

0%

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Zanechte komentář:

Vzhledem k tomu, že publikování komentářů nepodléhá jakékoli předchozí registraci, příspěvky jsou zveřejňovány až po ověření, jestli splňují základní parametry slušné diskuse. Všechny korektní – byť i nesouhlasné – názory zde samozřejmě vítám.