Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.expost.info/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Vy jste terorista? Tak to na zbrojní průkaz zapomeňte! – Expost.info – Vítězslav Dobeš

Expost.info – Vítězslav Dobeš

Fejetony – Komentáře – Glosy

Středa

9

Prosinec 2015

Vy jste terorista? Tak to na zbrojní průkaz zapomeňte!

Napsal , v rubrice DOMÁCÍ

Předseda bezpečnostního výboru Poslanecké sněmovny Roman Váňa (ČSSD) má jasno – podle jeho názoru je Česká republika dobře připravena na případný teroristický útok, poněvadž v této zemi prý máme dobrou legislativu: tvrdý azylový zákon, který důsledně uplatňujeme, a také byl například zpřísněn zákon o zbraních. Alespoň tak vyzněl jeho nadmíru fundovaný výklad v televizi.

Je příjemné vědět, že díky vysoce kvalifikovanému panu Váňovi (dříve působil mimo jiné jako zástupce ředitele na hradě Bouzov), ministru vnitra Chovancovi a dalším podobným expertům je v Česku významně eliminována hrozba teroristického útoku po ose „asimilace fingovaného uprchlíka – žádost o vydání zbrojního průkazu – postřílení co největšího počtu lidí na veřejném prostranství“. Sice jsme se jaksi nedozvěděli, jak naši osvícenci hodlají předcházet typu útoků, jaké se uskutečnily v Paříži – pečlivé naplánování útoku v jedné zemi – přesun do druhé země – pokoutní obstarání zbraní v podsvětí – teroristický čin –, avšak určitě nejde o diletantství; jsou to lišáci, všechno neřeknou.

Již dříve zazněly z útrob státního aparátu úvahy, že by se v rámci boje proti terorismu také měl zpřísnit dohled na internetem. Stát by měl mít možnost hlídat, jaké weby daná osoba navštěvuje, a to skutečně až na dřeň, tedy konkrétní stránku. (Neplést si se záměrem Andreje Babiše, který prosazuje, aby úředníci ministerstva financí mohli vypínat bez povolení soudu konkrétní weby, pokud by došli k závěru, že byl porušen loterijní zákon – mimochodem, Andrej nás chrání ještě před něčím hroznějším, než je terorismus, a to před svobodnou volbou, jak a za co utrácet na jednotném evropském trhu své legálně vydělané peníze.)

Při kontextovém pohledu na všechny tyto kroky se člověk neubrání pocitu, že to třeba právě v takové Francii dělají úplně špatně. Proč tolik investují do výkonných zpravodajských služeb a infiltrace mezi radikály? Sice tím v minulosti zabránili mnoha příšernějším útokům, než byl ten v Paříži, ale upřímně: šmírování všech občanů, zavírání hranic, vypínání internetu a další podobná opatření jsou přece mnohem lepší!

V ohradníku jako ovce, vystrašení a poslušní.

0%

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Zanechte komentář:

Vzhledem k tomu, že publikování komentářů nepodléhá jakékoli předchozí registraci, příspěvky jsou zveřejňovány až po ověření, jestli splňují základní parametry slušné diskuse. Všechny korektní – byť i nesouhlasné – názory zde samozřejmě vítám.