Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.expost.info/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Vypněte ten internet! – Expost.info – Vítězslav Dobeš

Expost.info – Vítězslav Dobeš

Fejetony – Komentáře – Glosy

Sobota

9

Leden 2016

Vypněte ten internet!

Napsal , v rubrice DOMÁCÍ

Ministr vnitra Chovanec by rád dostal pod kontrolu internet, především by v něm chtěl vymýtit anonymitu. Navazuje tak na nedávný nápad dalšího inovátora v této oblasti, ministra Agrofertu Babiše.

Naneštěstí pro oba pány nelze takové záměry jen tak lehce prosadit. Nestačí přikázat svým nohsledům v parlamentu, aby opět poslušně zvedali ruce, jako je tomu v případě jiných pitomostí typu EET, kontrolních hlášení apod. Technologicky je vše neskonale náročnější.

Když byl bývalý šéf Pirátů Ivan Bartoš nedávno osobně přesvědčovat Babiše o tom, že jeho nápad na blokování webových stránek bez povolení soudu je scestný (tuto pravomoc chce Babiš přenést na své úředníky v případech, že podle jejich názoru dojde k porušení loterijního zákona), po schůzce si posteskl, že neshoda byla naprosto fatální. Nejde jen o obyčejný generační rozdíl, jaký byl kdysi k vidění v televizních debatách Pirátů s politiky staré gardy. Vrchní hokynář Babiš totiž evidentně i internet považuje za obyčejné zboží, které může vměstnat do svých představ o fungování světa.

Totální nesoulad mezi Babišem a vyslancem svobodného internetu Bartošem přitom symbolizuje novou dobu v České republice: na jedné straně je velká masa lidí, kteří jsou – navzdory pokračujícímu utahování šroubů – stále ochotni volit své víceméně omezené „bachaře“, proti nim pak stojí výrazně štíhlejší menšina těch, kteří si svobodu vzít nenechají.

Možná to Babišovi, Chovancovi a dalším podobným myslitelům ještě nikdo neprozradil: metr za německou hranicí si můžou všechny své výmysly strčit za klobouk.

0%

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Zanechte komentář:

Vzhledem k tomu, že publikování komentářů nepodléhá jakékoli předchozí registraci, příspěvky jsou zveřejňovány až po ověření, jestli splňují základní parametry slušné diskuse. Všechny korektní – byť i nesouhlasné – názory zde samozřejmě vítám.