Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.expost.info/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Vzkaz Sobotkovi z Velké Británie – Expost.info – Vítězslav Dobeš

Expost.info – Vítězslav Dobeš

Fejetony – Komentáře – Glosy

Pondělí

27

Červen 2016

Vzkaz Sobotkovi z Velké Británie

Napsal , v rubrice SVĚT

Bohuslav Sobotka se nechal slyšet, že Česká republika musí ochránit Čechy, kteří po úspěšném hlasování o vystoupení Velké Británie z EU zůstanou ve Spojeném království pracovat. Znovu tím potvrdil, že jeho plky mají s realitou světa obvykle pramálo společného.

Sobotka se v souvislosti s Velkou Británií znemožnil již na počátku roku, kdy odmítl kompromisní návrh Davida Camerona na úpravu výše vyplácených dětských příspěvků pro děti nežijící v Británii, pokud tam pracuje pouze jeden z rodičů. Cameron – tlačený svými voliči – chtěl, aby tyto příspěvky byly nově pouze ve výši, která je vyplácena v České republice. Sobotka to odmítal, trval na tom, aby příspěvky byly vypláceny v obvyklé britské „rodinné“ výši. Bohouš tak Čechům v očích britské veřejnosti viditelně připnul vizitku bezskrupulózních somráků o dávky. Celý případ byl dosti obšírně propírán v britských médiích a pravděpodobně svým dílem přispěl k úspěchu zastánců Brexitu v nedávném referendu (což asi nebylo Bohuslavovým cílem, že).

Nesmyslnost Sobotkova počínání vynikne v kontextové informaci, že většina Čechů pracujících ve Spojeném království využívá možnosti posílání dětských příspěvků do vlasti výjimečně a okrajově.

Nyní, kdy se Sobotka opět pasuje do role ochránce Čechů pracujících ve Velké Británii, nenabízí nic, co by skutečně mohlo pomoci. A vlastně ani nemůže. Češi, kteří ve Velké Británii pracují, si určitě poradí i bez něj, což chápe každý, kdo nežije v tuzemském, navíc tolik obskurním politickém skleníku, z něhož Sobotka nikdy nevytáhl paty. Rád tedy Bohouškovi tlumočím vzkaz, který mu posílá můj kamarád, který již přes deset let pracuje v Plymouthu a český Absurdistán má úplně na háku:

„Ty jeden legrační kloučku, o tvoji pomoc fakt nestojím.“

25%

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Zanechte komentář:

Vzhledem k tomu, že publikování komentářů nepodléhá jakékoli předchozí registraci, příspěvky jsou zveřejňovány až po ověření, jestli splňují základní parametry slušné diskuse. Všechny korektní – byť i nesouhlasné – názory zde samozřejmě vítám.