Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.expost.info/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Zdravý Čech za deset milionů – Expost.info – Vítězslav Dobeš

Expost.info – Vítězslav Dobeš

Fejetony – Komentáře – Glosy

Pondělí

14

Duben 2014

Zdravý Čech za deset milionů

Napsal , v rubrice DOMÁCÍ

Soudci Nejvyššího soudu a experti z 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy se usnesli, že zdravý člověk má cenu 10 051 200 korun. Tato částka je čtyřsetnásobkem průměrné hrubé měsíční mzdy. A teď praktický význam: když někdo utrpí úraz s doživotními následky nebo jej způsobí jinému, posuzování vážnosti konkrétní újmy bude vycházet z uvedené sumy.

Z propočtů podle nové metodiky, jež byly cvičně použity na starší případy, vyplývá, že oběti úrazů zaviněných někým jiným dostanou propříště mnohem větší odškodnění. Pokud se bude nové vyčíslení lidského zdraví odehrávat pouze v této rovině, lze jej s přimhouřením oka přijmout. Co když však přeroste v něco mnohem obludnějšího?

Brzy po zveřejnění příslušné zprávy se objevila první přirovnání k degradaci lidí na zvířata, zazněly i odkazy na rasové zákony nacistického Německa.

Je to pravda, co když se časem exaktní vyčíslování lidského zdraví posune k debatě, jakou cenu má lidský život? Autor těchto řádků je Slovan jako poleno a jaksi nemůže zapomenout na film Musíme si pomáhat, kde z úst zasloužilého nacisty zaznělo, že život jednoho Němce má cenu padesáti slovanských a stovky židovských životů…

0%

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Zanechte komentář:

Vzhledem k tomu, že publikování komentářů nepodléhá jakékoli předchozí registraci, příspěvky jsou zveřejňovány až po ověření, jestli splňují základní parametry slušné diskuse. Všechny korektní – byť i nesouhlasné – názory zde samozřejmě vítám.