Expost.info – Vítězslav Dobeš

Fejetony – Komentáře – Glosy

Pondělí

12

Září 2016

Zemřela Věra, do hrobu dána

Napsal , v rubrice DOMÁCÍ

Poslední rozloučení s Věrou Čáslavskou bylo ostudou.

Tohoto aktu se zúčastnili mimo jiných také olympijští reprezentanti včetně držitelů medailí. Ani jeden však nevystoupil tak, že by řekl: „Všichni, kteří se otírají o odkaz Věry, jmenovitě především bývalý bolševik Jan Veleba, by se měli stydět a ve slušné společnosti by jim měly být zavírány dveře. To říkáme my, kteří stejně jako Věra víme, co to je férový boj, dřina, odříkání, ale i čest a svědomí.“

Toto však nikdo z nich neprohlásil. Možná si mysleli, že je to nedůstojné vzpomínky na legendární gymnastku, možná si říkali, že politika není jejich věc, vždyť oni přece jen pouze „dělají sport“.
Svým mlčením na toto téma nicméně přispěli k další legitimizaci pakáže, kvůli níž v této zemi dříve všechno stálo za hovno a dnes opět začíná být.

Milá, nesmrtelná Věro, buďte si přesto jistá: existuje mnoho lidí, kteří mají vaši památku za nezpochybnitelnou, ať si soudruh Veleba blábolí, co chce.

17%

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Zanechte komentář:

Vzhledem k tomu, že publikování komentářů nepodléhá jakékoli předchozí registraci, příspěvky jsou zveřejňovány až po ověření, jestli splňují základní parametry slušné diskuse. Všechny korektní – byť i nesouhlasné – názory zde samozřejmě vítám.